Posztprocesszor fejlesztés/beállítás
A posztprocesszor feladata, hogy a CAM rendszerben létrehozott szerszámpályákból a CNC gyártógépek vezérlője számára értelmezhető kódot generáljon. A CNC szerszámgépek megfelelő és biztonságos használatához elengedhetetlen, hogy megfelelő ellenőrzött posztprocesszorokból származó NC-kódokkal történjen a megmunkálás.
Az Inventor CAM, Fusion CAM és HSMWorks CAM szoftverek számára az Autodesk egy nyílt posztprocesszor adatbázist biztosít, ahonnan a felhasználók bármikor letölthetnek posztprocesszorokat. Az Autodesk ezt az adatbázist folyamatosan bővíti és a meglévő posztprocesszorokat pedig folyamatosan frissíti és új funkciókkal látja el.
Mivel a sokszor az azonos típusú vezérlővel rendelkező gépek között is lehetnek különbségek, ezért a legtöbb esetben szükség van a letöltött posztprocesszor módosítására. A posztprocesszor fejlesztésben tapasztalattal nem rendelkező felhasználók számára nem javasoljuk a posztprocesszor módosítását. A nem megfelelően beállított posztprocesszorral nem lehet teljes mértékben kihasználni a CNC gépek képességeit, továbbá komoly károk keletkezhetnek a gépben és a munkatérben lévő egyéb berendezésekben.
Az Arkance Systems Hungary sokéves tapasztalattal rendelkezik az ügyfelek igényeihez igazított posztprocesszorok fejlesztésében és a posztprocesszorok CNC szerszámgépekkel való összehangolásában. Sokféle, különböző vezérlőtípushoz (kevésbé ismert vezérlőkhöz is) fejlesztünk posztprocesszorokat. Gyakorlatilag az egyszerű 3 tengelyes marógépektől kezdve az 5 tengelyes megmunkáló központokig és a hajtott szerszámos esztergákig bármilyen CNC gépre fejlesztünk posztprocesszort az Inventor CAM, Fusion CAM és HSMWorks CAM programok számára.
Hogyan juthat hozzá a saját posztprocesszorához?
A posztprocesszor fejlesztés vagy konfigurálás megkezdése előtt előkészületek szükségesek. Először az ügyféllel való konzultáció során megállapításra kerülnek az alkalmazandó szükséges technológiák. Továbbá hitelesített NC kódok rendelkezésre bocsátása szükséges a géphez tartozó programozói kézikönyvekkel együtt. A posztprocesszor fejlesztés vagy beállítás ezen dokumentációk alapján történik.
A következő lépés a posztprocesszor tesztelése az ügyfél közreműködésével, aminek során a posztprocesszor által generált NC kódok teszteljük a szükséges megmunkálási technológiákra, és szükség esetén további módosításokat végzünk a posztprocesszoron.
A folyamat során testreszabható az is, hogy az NC-kódban milyen tájékoztató jellegű adatok jelenjenek meg, Pl.: az előgyártmány méretei és egyéb szükséges információk a megmunkálandó alkatrészről és a használt szerszámokról.
A posztprocesszor átadását egy teszt periódus követi, amely alatt az ügyfél körültekintően teszteli és használja a posztprocesszort és szükség esetén további módosításokkal vagy kiegészítésekkel látjuk el a posztprocesszort. Ez a tesztelési idő 2 hónap.
Ha megbízható posztprocesszort szeretne a CNC gépeihez, forduljon hozzánk bizalommal!
Kapcsolódó szakcikkek
PowerMill 2023 újdonságok
A PowerMill 2023 számos stratégiát tartalmaz a HSC és az 2,5 – 5 tengelyes maráshoz. Segítségével magas minőséggel és nagyfokú irányíthatósággal készítheti el a szerszámbetétek, csúszkák, formalapok és más komplex alkatrészek megmunkáló programjait.
Hogyan lehet beolvasni bármilyen NC kódot a PowerMill szoftverbe?
PowerMill tipp: NC kód visszaolvasása és szimulálása lépésről lépésre.
Automatikus elektróda programozás hyperMILL-ben
Hogyan CAM programozzunk le bármilyen elektródát akár 2 perc alatt? Ha kíváncsi a munkafázisokra, tekintse meg videónkat!
Fusion 360 with PowerMill 2022.1 újdonságok
Fusion 360 with PowerMill 2022.1 újdonságok: sebességnövelő, felhasználóbarát fejlesztéseket és betekintést nyújt a közeljövőben megjelenő új és igazán szép szerszámpályákról.
Fusion 360 CAM új funkciók
Cikkünkben a két legfontosabb újítást mutatjuk be, az új Flat simító műveletelemet és az új posztprocesszálási ablakot.
CAM tipp: CAM programozás automatizálása
Milyen mértékben lehet automatizálni a CAM programozást és ez milyen előnyökkel járhat?